Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká republika 2017 – 800 tisíc obětí!

5. 01. 2017 13:26:22
Nebojte se, není to odhad počtu obětí teroristických útoků pro letošní rok. Je to téměř přesné číslo počtu obětí byrokratické šikany českých občanů ze strany jejich vlastního státu, naplánované na letošní rok...

Oblíbeným nástrojem šikany vlastních občanů, který si po roce 1989 oblíbili naši demokraticky volení politici a jejich úřednický aparát, jsou pravidelné masové akce výměny osobních dokladů. Jednou jsou to občanské průkazy, jindy cestovní pasy nebo řidičské průkazy. Zdůvodňuje se to samozřejmě nařízeními z Bruselu, protože naším politikům a úředníkům je buzerace a šikana vlastních občanů bytostně cizí a jejich skutečným a opravdovým zájmem a úsilím je kvalitní veřejná služba občanům optimálně bezplatná, protože si ji stejně (skoro) všichni platíme prostřednictvím nemalých daní.

V letošním volebním roce se politici rozhodli věnovat svou „péči a pozornost“ 800 000 držitelů řidičských průkazů, kterým letos vyprší platnost plastikových kartiček, kterými se musí prokazovat policii při silničních kontrolách, při řízení motorových vozidel. Ano, s koncem platnosti plastikové kartičky nepozbývají svého řidičského oprávnění, ale pouze platnosti úředního dokladu o jeho držení, který má časově omezenou platnost. Informace o této masové obměně řidičských průkazů ve všech sdělovacích prostředcích je doplněna výrazným upozorněním na výši pokuty, kterou zaplatí občan přistižený se „starým“ řidičským průkazem. Doufám (snad ne marně), že těch 800 tisíc bezdůvodně šikanovaných oprávněných voličů letos využije svého ústavního práva a vyjádří svůj názor na praxi beztrestné úřednické šikany, u letošních voleb.

V dnešní elektronické a digitalizované době je používání “papírových” nebo dnes spíše “plastikových” dokladů naprosto překonaným a drahým nesmyslem. Stát, který se dnes reálně stále více podobá “Velkému bratrovi” z Orwellova románu „1984“, přece o svých občanech všechno ví, včetně toho, zda je držitelem platného řidičské oprávnění, zda mu nebyl udělen zákaz řízení motorových vozidel, nebo se případně „vybodoval“ atd. Při silniční kontrole si tuto skutečnost příslušníci policie „on line“ ověřují. A přesto nesmyslně trvají na předložení nějaké plastové kartičky. Český občan se však stále chová, v drtivé většině případů, ve vztahu k „posvátným“ úřadům a úředníkům jako poslušná ovce, která se nechá donekonečna stříhat. Proč mám při kontrolách předkládat řidičský nebo občanský průkaz, případně jiné nesmyslné dokumenty, které mně vydal samotný stát, který tím pádem sám ví nejlépe, zda jsem nebo nejsem držitelem platného příslušného oprávnění. Pokud jsou normální a běžné i mezinárodně platné elektronické cestovní doklady (letenky a jízdenky všeho druhu), stejně jako různé virtuální bankovní platební instrumenty, tak nechápu, co brání zavedení elektronické podoby i u osobních dokladů. Pokud mohou banky s předstihem posílat svým klientům poštou nové platební karty před uplynutím platnosti starých platebních karet, proč to nemůže dělat stát a jeho úředníci v případě naprosto zbytečných plastikových kartiček s názvem „řidičský průkaz“? Neřeším otázku potřebnosti různých osobních dokladů při cestě do zahraničí.

PS: Jsem jedním z těch 800 tisíců šikanovaných občanů. Platnost mé plastikové kartičky vypršela 4.1.2017. S předstihem jsem se již 2.1.2017 dostavil na příslušný úřad a požádal o vydání nové kartičky. Bude mně vydána ve lhůtě 20 dnů, a tak jezdím bez platné kartičky a těším se na případnou policejní kontrolu. Mé výhrady opět dopadnou na hlavy nevinných řadových policistů a ne na hlavy jejich velitelů, včetně tuhého chovance...

PPS: Blýská se na lepší časy. Výše pokuty za jízdu bez platné plastové kartičky se letos snižuje z 2000,- korun na "pouhých" 1500,- korun. Ve správním řízení k tomu připočtěte 500,- korun.

Autor: Pavel Makovec | čtvrtek 5.1.2017 13:26 | karma článku: 43.54 | přečteno: 6658x

Další články blogera

Pavel Makovec

ČNB na „rybářských výpravách“

Při výkonu dohledu nad finančním trhem, využívá Česká národní banka (ČNB) stále více metody „rybářských výprav“, ale „velké ryby“ přitom nechává v klidu, včetně té největší...Ale o velkých rybách někdy příště, dnes jen o občanech.

22.6.2017 v 14:43 | Karma článku: 16.45 | Přečteno: 439 | Diskuse

Pavel Makovec

Přehřátý trh s byty nebo jen „přehřátá“ ČNB?

Snaha České národní banky (ČNB) o posílení svých pravomocí zatím naráží na neochotu poslanců schválit příslušné zákony. Změnit názor většiny poslanců nepomáhá ani strašení finanční krizí, které slyšíme z úst představitelů ČNB...

13.6.2017 v 16:05 | Karma článku: 25.91 | Přečteno: 1138 | Diskuse

Pavel Makovec

Pohádka o Živnostenské bance (UniCredit for sale?)

Nedávno se objevila informace, že italská banka UniCredit, zvažuje prodej svého vysoce ziskového bankovního byznysu, který provozuje na území bývalého Československa prostřednictvím své dceřiné společnosti UniCreditBank.

1.6.2017 v 13:38 | Karma článku: 27.39 | Přečteno: 1025 | Diskuse

Pavel Makovec

Úřední jazyk němčina. (?) Česká republika 2017

Česká vláda, zmítaná demisemi a „nedemisemi“, zapomněla svým občanům sdělit, že jako úřední jazyk byla na území České republiky po 72 letech obnovena němčina...Ale možná to někteří členové naší vlády ani sami nevědí ...

10.5.2017 v 14:19 | Karma článku: 39.13 | Přečteno: 3017 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Luboš Smrčka

Až realitní bublina udělá BUM!

Každá investiční bublina jednou splaskne, bouchne, vypustí se. To platí i o naší, české a především pražské bublině. Otázka není postavena tak, zda to nastane, ale jenom a pouze kdy se to stane a o kolik ceny poklesnou.

23.6.2017 v 8:02 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 905 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Jak ze zdravé země vyrobit ohroženou

Možná jste to už taky slyšeli: Na českém realitním trhu už zase existuje cenová bublina. No – tentokrát to nevypadá jen na píárovou zprávu spojených realitních kanceláří. Tentokrát vysílá kouřové signály dokonce i ČNB

23.6.2017 v 8:00 | Karma článku: 41.87 | Přečteno: 2686 | Diskuse

Pavel Makovec

ČNB na „rybářských výpravách“

Při výkonu dohledu nad finančním trhem, využívá Česká národní banka (ČNB) stále více metody „rybářských výprav“, ale „velké ryby“ přitom nechává v klidu, včetně té největší...Ale o velkých rybách někdy příště, dnes jen o občanech.

22.6.2017 v 14:43 | Karma článku: 16.45 | Přečteno: 439 | Diskuse

Eva Mahdalová

Zelená energie ovládne svět: podívejte se proč

Jak to tak vypadá, tak zelená energie zapouští kořeny rychleji, než se původně očekávalo. Podívejte se na stěžejní důvody.

22.6.2017 v 14:19 | Karma článku: 7.62 | Přečteno: 609 |

Jakub Smejkal

Megastožáry jsou už dávno tu. Nebojte se, prosím. (reakce na článek)

Musím reagovat na článek Megastožáry přicházejí. České panorama doplní 70metrová monstra, který mě zde na iDNESu maličko nadzvedl.

22.6.2017 v 7:45 | Karma článku: 22.04 | Přečteno: 634 | Diskuse
Počet článků 132 Celková karma 27.37 Průměrná čtenost 2258
Dlouhodobě, od roku 1990 působím aktivně na českém kapitálovém trhu a mám poměrně jasný a vyhraněý názor na to co se děje v reálné ekonomice. Díky dlouholeté praxi v akademické oblasti (VŠE Praha, VŠFS) jsem přesvědčen, že jsem své názory schopen i srozumitelně prezentovat.Pokud budete mít při čtení mých článků dojem, že se mně to nedaří, tak prosím o připomínky do diskuse.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.