Policejní stát a šikana občanů

23. 04. 2016 15:11:23
Každodenní drobná šikana represivních orgánů státu, na kterou si občané zvykli již za starého režimu, umožní plynulý přechod na policejní stát. Nejhorší je, že většině občanů tato šikana nejen ani nevadí, ale dokonce ji schvalují

Dnes ráno v 8 hodin, jsem byl cestou z venkova do Prahy, podroben důkladné silniční kontrole. Důkladnost kontroly byla asi vyvolána mým dotazem na příslušníka policie, který mě zastavil, zda nepotřebují s něčím pomoci, případně ochránit. Odvětil, že se jedná o silniční kontrolu a žádnou pomoc ani ochranu nepotřebují. Dokonce prý ani nepátrají po žádných zločincích nebo teroristech. Navíc se ani nechystá žádné zvláštní opatření proti případným běžencům na hranicích našeho hlavního města Prahy. Prý to ani nijak nesouvisí s Putinem, Obamou, Si Ťin-pchingem, Babišem, Merklovou, Sobotkou nebo někým jiným stejně významným...Smysl takových kontrol v sobotu ráno na prázdné okresní silnici mezi Třebotovem a Radotínem mně skutečně uniká. Jel jsem naprosto v souladu s dopravními předpisy povolenou rychlostí, zánovním vozidlem tovární značky Škoda, byl jsem řádně připoután, za jízdy jsem netelefonoval (používám hands free), před jízdou jsem nepožil, mám platnou STK, povinné i havarijní pojištění, lékárničku (rovnou dvě), zelenou kartu, občanský i řidičský průkaz, malý technický průkaz (velký se prý vozit nesmí, ale pokud jej bude policie vyžadovat, tak jej budu poctivě vozit), rezervu, svítí mně všechna světla, nemám sjeté pneu, dokonce i stěrače stírají, a přesto vše výše uvedené, s výjimkou stěračů, bylo podrobeno důkladné policejní kontrole. Ani na můj dotaz, komu svým jednáním pomáhají, případně koho a před čím chrání, jsem nedostal uspokojivou odpověď, stejně jako na moje dotazy, zda skutečně nemají nic jiného důležitého na práci než nesmyslnou buzeraci a jestli si dostatečně uvědomují, že jsou placeni z daní poctivých občanů, kterým by měli sloužit, stejně jako všichni ostatní státní zaměstnanci a politici.

Nejsem již nejmladší a čas, který mám tady na Zemi vymezen není bohužel nekonečný a každá minuta neřkuli 5 nebo 10 minut je mně příliš vzácných a drahých, než abych je trávil nesmyslnou buzerací od Policie České republiky. Nesmyslných kontrol a buzerace jsem si užil dost za starého režimu od Veřejné bezpečnosti (dobový název pro policajty). Dnes v době elektronické komunikace a existence databází všech možných informací, má policie možnost si během okamžiku zjistit, zda jsem držitelem platného řidičského oprávnění, zda má vozidlo platnou STK a je pojištěno nebo jestli nejsem třeba mezinárodně hledaná osoba. Proč musím předkládat nějaké plastové kartičky, případně zelené papírky (tím nemyslím dolary), skutečně nevím a neví to nejspíše ani řadoví příslušníci policie (což bych jim prominul), ale obávám se, že to neví ani jejich velitelé, včetně policejního prezidenta a ministra vnitra (tomu jsem to prominul již dávno...). Ani nevím, kdo těm policistům vydal rozkaz k provádění silničních kontrol ve stylu výše uvedené nebo jestli je to jejich osobní iniciativa. Byl jsem na vojně (sic za starého režimu), a tak vím, že u ozbrojených složek se vše děje na základě rozkazů nadřízených velitelů a pro osobní iniciativu tam žádný velký prostor není. Ke cti příslušníků policie, kteří mě na základě něčího rozkazu dnes buzerovali (bezdůvodná kontrola není ničím jiným než buzerací) slouží, že se chovali slušně, pozdravili při setkání i rozloučení a dokonce mně popřáli šťastnou cestu. Doufám, že nebudou mou kritiku brát osobně a spíše se zeptají svých nadřízených, jestli by pro ně neměli příště nějakou smysluplnější činnost než buzeraci slušných občanů, řádně platících daně. Námětů na to, co by měla policie ve své činnosti zlepšit, je téměř nekonečné množství.

PS: Pokud si občané nechají líbit drobné denní nesmyslné buzerace nebo je budou dokonce schvalovat, tak se potom nesmí divit, až se jednoho dne probudí v policejním státě jménem Česká republika (pro cizince zkráceně Czechia). Excesy policie, kterých jsme byli svědky v minulých dnech v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta, by se mohly stát každodenní normou.

Autor: Pavel Makovec | sobota 23.4.2016 15:11 | karma článku: 38.71 | přečteno: 2751x

Další články blogera

Pavel Makovec

Vývoz mléka do Německa aneb naše „Silné Česko“

Dnešní zpráva o tom, že největší česká mlékárna Madeta přijde o dodávky 200 tisíc litrů mléka denně od českého mlékařského a hospodářského družstva JIH kvůli 30-40 haléřům za litr mléka odhaluje bídu českého národního hospodářství

7.6.2019 v 15:49 | Karma článku: 38.03 | Přečteno: 2156 | Diskuse

Pavel Makovec

Sektorová daň. Bude nebo nebude?

Vyjádření předsedy vlády ohledně zavedení nebo nezavedení sektorové daně pro banky a mobilní operátory dnes vyvolalo „masakr“ na obou našich burzách cenných papírů („pražské“ i „české“). Je zavedení této daně znovu na pořadu dne?

29.4.2019 v 20:41 | Karma článku: 20.49 | Přečteno: 651 | Diskuse

Pavel Makovec

Inflace 3%. Na co čeká ČNB?

Roční míra inflace dosáhla v březnu 3% a dosáhla tak nejvyšší úrovně za posledních 6 let. Cenové indexy výrobců rostou ještě rychleji a je jen otázkou času, kdy se promítnou do cen spotřebního zboží a „zajistí“ další růst inflace.

24.4.2019 v 11:11 | Karma článku: 29.69 | Přečteno: 1168 | Diskuse

Pavel Makovec

Zvýšení starobních důchodů? Děkuji, nechci!

Nedávné oznámení o zvýšení starobních důchodů od 1.1.2020 o neskutečných 900 korun je jen dalším „levným“ předvolebním trikem současné vládní koalice s podporou komunistů. Měla by spíše snížit daňové zatížení pracujících důchodců.

5.4.2019 v 11:44 | Karma článku: 39.19 | Přečteno: 7113 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Daniel Schubert

Fakta: Léčitel stojí 534,- Kč/h, katolický kněz 1671,- Kč/h, lékař 4361,- Kč/h

Kolikrát jsem to již slyšel, jak to dělají léčitelé „jenom pro peníze“, jak jsou „drazí“, jak je alternativní medicína „velký byznys“, a proto jim nejde o zdraví klienta/pacienta na prvním místě.

19.7.2019 v 21:37 | Karma článku: 16.12 | Přečteno: 1643 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Vyšší daně – dražší bydlení!

Trh nemovitostí začíná být žhavým politickým tématem. Ceny nemovitostí v posledních letech tak výrazně vzrostly, že se pro lidi s průměrnými příjmy staly nedostupné. Platí to téměř po celé Evropě, platí to i pro Kanadu.

19.7.2019 v 8:08 | Karma článku: 46.16 | Přečteno: 10699 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Z metropole 21. století

Dnes (14/7) bude v hlavním městě na tři roky uzavřena jedna z klíčových komunikací přivádějících dopravu z dálnice č. 1 do centra města. Důvodem je zahájení prací na obřím projektu, který změní tvář navazující části metropole.

14.7.2019 v 8:50 | Karma článku: 10.33 | Přečteno: 471 | Diskuse

Petr Mach

Vyššími daněmi k zářným zítřkům

Zatímco se politici navenek hašteří o tom, kdo a jak má právo či povinnost odvolat ministra, probíhá největší zvýšení daní za posledních deset let. Přečetl jsem vládní návrhy za vás a tohle na vás dopadne:

13.7.2019 v 8:35 | Karma článku: 47.86 | Přečteno: 13974 | Diskuse

Josef Šoltes

Investice, cesta do pekel nebo dobrý způsob, jak si přilepšit na důchod?

Češi jsou obecně silně investičně silně konzervativní. Mají k tomu dobrý důvod. Životní zkušenosti, kdy se je každý snaží na každém rohu obrat, co to jde.

12.7.2019 v 21:10 | Karma článku: 25.75 | Přečteno: 1046 | Diskuse
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2269

Od roku 1990 působím aktivně na českém kapitálovém trhu a mám poměrně jasný a vyhraněný názor na to co se děje v reálné ekonomice. Novodobě jsem i starobním důchodcem a současně studentem doktorandského studia. Děkuji za připomínky, případně i nesouhlasné názory, podložené argumenty a fakty.

 

Najdete na iDNES.cz