Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká republika 2017 – 800 tisíc obětí!

5. 01. 2017 13:26:22
Nebojte se, není to odhad počtu obětí teroristických útoků pro letošní rok. Je to téměř přesné číslo počtu obětí byrokratické šikany českých občanů ze strany jejich vlastního státu, naplánované na letošní rok...

Oblíbeným nástrojem šikany vlastních občanů, který si po roce 1989 oblíbili naši demokraticky volení politici a jejich úřednický aparát, jsou pravidelné masové akce výměny osobních dokladů. Jednou jsou to občanské průkazy, jindy cestovní pasy nebo řidičské průkazy. Zdůvodňuje se to samozřejmě nařízeními z Bruselu, protože naším politikům a úředníkům je buzerace a šikana vlastních občanů bytostně cizí a jejich skutečným a opravdovým zájmem a úsilím je kvalitní veřejná služba občanům optimálně bezplatná, protože si ji stejně (skoro) všichni platíme prostřednictvím nemalých daní.

V letošním volebním roce se politici rozhodli věnovat svou „péči a pozornost“ 800 000 držitelů řidičských průkazů, kterým letos vyprší platnost plastikových kartiček, kterými se musí prokazovat policii při silničních kontrolách, při řízení motorových vozidel. Ano, s koncem platnosti plastikové kartičky nepozbývají svého řidičského oprávnění, ale pouze platnosti úředního dokladu o jeho držení, který má časově omezenou platnost. Informace o této masové obměně řidičských průkazů ve všech sdělovacích prostředcích je doplněna výrazným upozorněním na výši pokuty, kterou zaplatí občan přistižený se „starým“ řidičským průkazem. Doufám (snad ne marně), že těch 800 tisíc bezdůvodně šikanovaných oprávněných voličů letos využije svého ústavního práva a vyjádří svůj názor na praxi beztrestné úřednické šikany, u letošních voleb.

V dnešní elektronické a digitalizované době je používání “papírových” nebo dnes spíše “plastikových” dokladů naprosto překonaným a drahým nesmyslem. Stát, který se dnes reálně stále více podobá “Velkému bratrovi” z Orwellova románu „1984“, přece o svých občanech všechno ví, včetně toho, zda je držitelem platného řidičské oprávnění, zda mu nebyl udělen zákaz řízení motorových vozidel, nebo se případně „vybodoval“ atd. Při silniční kontrole si tuto skutečnost příslušníci policie „on line“ ověřují. A přesto nesmyslně trvají na předložení nějaké plastové kartičky. Český občan se však stále chová, v drtivé většině případů, ve vztahu k „posvátným“ úřadům a úředníkům jako poslušná ovce, která se nechá donekonečna stříhat. Proč mám při kontrolách předkládat řidičský nebo občanský průkaz, případně jiné nesmyslné dokumenty, které mně vydal samotný stát, který tím pádem sám ví nejlépe, zda jsem nebo nejsem držitelem platného příslušného oprávnění. Pokud jsou normální a běžné i mezinárodně platné elektronické cestovní doklady (letenky a jízdenky všeho druhu), stejně jako různé virtuální bankovní platební instrumenty, tak nechápu, co brání zavedení elektronické podoby i u osobních dokladů. Pokud mohou banky s předstihem posílat svým klientům poštou nové platební karty před uplynutím platnosti starých platebních karet, proč to nemůže dělat stát a jeho úředníci v případě naprosto zbytečných plastikových kartiček s názvem „řidičský průkaz“? Neřeším otázku potřebnosti různých osobních dokladů při cestě do zahraničí.

PS: Jsem jedním z těch 800 tisíců šikanovaných občanů. Platnost mé plastikové kartičky vypršela 4.1.2017. S předstihem jsem se již 2.1.2017 dostavil na příslušný úřad a požádal o vydání nové kartičky. Bude mně vydána ve lhůtě 20 dnů, a tak jezdím bez platné kartičky a těším se na případnou policejní kontrolu. Mé výhrady opět dopadnou na hlavy nevinných řadových policistů a ne na hlavy jejich velitelů, včetně tuhého chovance...

PPS: Blýská se na lepší časy. Výše pokuty za jízdu bez platné plastové kartičky se letos snižuje z 2000,- korun na "pouhých" 1500,- korun. Ve správním řízení k tomu připočtěte 500,- korun.

Autor: Pavel Makovec | čtvrtek 5.1.2017 13:26 | karma článku: 43.61 | přečteno: 6667x

Další články blogera

Pavel Makovec

Kdo je Ing. Pavel Makovec?

Často se setkávám s různými reakcemi na mé názory a činy. Obvykle z reakcí vyplývá otázka, kdo je to ten „chytrý“ pán Makovec, který všechny poučuje, ke všemu se vyjadřuje, všemu rozumí, všude byl dvakrát, od všeho má klíče...

18.10.2017 v 11:55 | Karma článku: 13.98 | Přečteno: 756 | Diskuse

Pavel Makovec

Otevření poslanecké kanceláře v Břeclavi

Protože nechci ponechat nic náhodě, rozhodl jsem se s předstihem otevřít svoji poslaneckou kancelář v mém rodném městě Břeclavi. Od 9. října 16:00 hodin mohou občané přicházet za svým (budoucím) poslancem se svými náměty a přáními

9.10.2017 v 6:12 | Karma článku: 15.61 | Přečteno: 517 | Diskuse

Pavel Makovec

Pavel Makovec - Volební vizitka jihomoravského lídra podle ČRo

Aby si mohli čtenáři udělat představu co jsem chtěl sdělit a jak to dopadlo, dávám odkaz na nahrávku a text, který jsem si připravil. Můj názor, že Český rozhlas neplní svou veřejnoprávní funkci se ale nemění. Poplatky ČRo platím

2.10.2017 v 17:56 | Karma článku: 8.70 | Přečteno: 347 | Diskuse

Pavel Makovec

Česká televize (ČT) sluha „starých struktur“

V sobotu 23. září 2017 jsem se účastnil natáčení pořadu veřejnoprávní České televize s názvem Politické spektrum. Podle ČT se jedná o „pravidelný diskusní pořad, který nesněmovním stranám poskytuje prostor k šíření jejich názorů."

26.9.2017 v 4:11 | Karma článku: 30.95 | Přečteno: 1579 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Adam Mikulášek

Těžba lithia je prý ztrátová. No tak investujme do fabrik na jeho zpracování!

Již léta se mluví o potřebě, aby se tu vyrábělo zboží s vysokou přidanou hodnotou. V případě lithia to znamená místo vývozu „syrového“ lithia tu vybudovat podniky na jeho zpracování, tj. především výroba baterií.

21.10.2017 v 10:37 | Karma článku: 16.03 | Přečteno: 287 | Diskuse

Luboš Smrčka

Regulovat máslo? Jen to ne!

Předvolební čas přináší podivuhodné nápady. Jedním z nich je cosi, co bychom mohli nazvat „diskusí“ o regulaci ceny másla. Rozumím, že se nikomu nechce platit 65 korun za čtvrt kila, ale cenová regulace by byla krok do pekla.

20.10.2017 v 9:23 | Karma článku: 20.93 | Přečteno: 1136 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Tunel z lithia?

Copak by to bylo za volby, kdy se pár dnů před nimi nerozhořela taková pěkná a typicky česká kauzička?

20.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 44.43 | Přečteno: 8091 | Diskuse

Aleš Szabó

Euro - ANO/NE ????

Kdyby tato otázka byla zodpovězena před volbami, tak by i volby mohly proběhnout bez špinění volebních soků a zesměšňování se politiků mezi sebou. Proč tato velmi důležitá otázka zajímá média jen okrajově?

19.10.2017 v 18:50 | Karma článku: 16.84 | Přečteno: 391 | Diskuse

Martin Laštovica

Udělování výjimek z EET je nefér vůči poctivým podnikatelům

„Sliby, chyby,“ říká se. A před volbami to platí dvojnásob. Nechme ale stranou to, že někteří politici pravděpodobně na svoje sliby zapomínají už ve chvíli, kdy se uzavřou volební místnosti.

19.10.2017 v 12:15 | Karma článku: 17.40 | Přečteno: 633 | Diskuse
Počet článků 146 Celková karma 28.04 Průměrná čtenost 2280

V letošních volbách kandiduji do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jako jednička na kandidátce Dobré volby  v Jihomoravském kraji. Nejsem členem žádné politické strany..Od roku 1990 působím aktivně na českém kapitálovém trhu a mám poměrně jasný a vyhraněný názor na to co se děje v reálné ekonomice. Díky dlouholeté praxi v akademické sféře (VŠE Praha, VŠFS) jsem přesvědčen, že jsem své názory schopen i srozumitelně prezentovat.Pokud budete mít dojem, že se mně to nedaří, tak prosím o připomínky do diskuse. Děkuji i za nesouhlasné názory, podložené argumenty a fakty.

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.