Pavel Makovec

Vítězství „žvanírny“ nad Babišem? Nebo nad občany?

9. 09. 2017 7:02:14
Více než 7 hodinová rozprava nad žádostí o vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání ukázala v plné nahotě bídu naší současné Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (PČR) a ubohost jejích současných poslanců...

Místo planého žvanění a „honění si trika“ před televizními kamerami, od kterého si (asi oprávněně) slibují své zvolení v nadcházejících volbách, které jim zajistí další 4 roky „sladkého života“ v poslaneckých lavicích za peníze daňových poplatníků, se páni poslanci měli věnovat něčemu důležitějšímu.

Určitě by nebylo od věci, kdyby při příležitosti žádosti o vydání dvou poslanců, kteří budou téměř se 100% jistotou opět zvoleni poslanci v nadcházejících volbách, byla zahájena seriózní a věcná debata o okamžitém zrušení poslanecké imunity všech poslanců. A to rovnou v režimu legislativní nouze, aby se zamezilo zneužívání orgánů činných v trestních řízeních v předvolebním boji nejen před nadcházejícími volbami, ale i do budoucna před všemi ostatními volbami, které nás v nadcházejících letech čekají (a že v příštích 10 letech budou každý rok nějaké volby, si může zjistit každý, kdo dovede číst). Zneužívání policie v rukou tuhého chovance se stalo za poslední roky smutnou skutečností.

Poslanecká imunita by se měla vztahovat výhradně na projevy a vystoupení poslanců na půdě Poslanecké sněmovny PČR, případně na běžné přestupky, aby nemohli poslance šikanovat policisté nebo strážníci za špatné parkování a podobné přestupky. Na trestné činy by se žádná poslanecká imunita vztahovat neměla a občané by si měli být před zákonem skutečně rovni a ne, jen na papíře. Z Ústavy České republiky se díky dlouholeté praxi současných politiků a státních úředníků stává obyčejný cár papíru. Ale co chceme po lidech jako sobotka, kalousek, benda, filip, němcová, grebeníček a dalších, kteří se celý život „poctivě“ živí žvaněním v poslanecké sněmovně a o reálném životě a problémech občanů nemají ani potuchy? Kapři si svůj rybník nikdy nevypustí... Rybník musí vypustit rybáři (občané – voliči).

PS: Jeden z prvních zákonů nově zvolené Poslanecké sněmovny (PČR), která vzejde z letošních voleb, které budou již 20. a 21. října bude určitě zrušení poslanecké imunity ve stávající podobě. A věřím, že bude schválen všemi 200 nově zvolenými poslanci a nejlépe aklamací, to je veřejným projevem souhlasu. Dejme ve volbách šanci novým lidem, protože pokud zvolíme stávající poslance, tak je 100% jisté, že současní „kapři“ si určitě rybník nevypustí...

Zvyšte článku karmu!
Autor: Pavel Makovec | | karma: 44.11 | přečteno: 5287 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 137 příspěvků.
Poslední z 14. 9. 2017, 3:06

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz