Česká televize (ČT) sluha „starých struktur“

26. 09. 2017 4:11:31
V sobotu 23. září 2017 jsem se účastnil natáčení pořadu veřejnoprávní České televize s názvem Politické spektrum. Podle ČT se jedná o „pravidelný diskusní pořad, který nesněmovním stranám poskytuje prostor k šíření jejich názorů."

Samotný pořad, jeho formát, způsob moderování, dramaturgie ani režie, však podle mého (laického) pohledu nesplňuje proklamované zadání ani náhodou. Stejný názor má i většina diváků občanů (voličů) se kterými jsem měl možnost hovořit a zatím jsem se nesetkal ani s jedním divákem, který by tento pořad pochválil.

Když jsem obdržel pozvánku na natáčení a viděl v jaké „společnosti“ se budu nacházet, domníval jsem se, že jde o omyl a místo předvolebního pořadu se jedná o předtáčení nějakého silvestrovského pořadu České televize. Po shlédnutí prvního vysílaného pořadu Politické spektrum (16.9.2017) se můj dojem, že se jedná o nějakou nepovedenou komedii ještě utvrdil... Když jsem v sobotu 23.9. dorazil na slavné Kavčí hory (pro mimopražské uvádím, že se jedná o obrovský areál České televize, vybudovaný v dobách totalitního režimu, který sloužil hlavně lživé komunistické propagandě a natáčení obskurních „zábavních“ pořadů, kterými starý režim „krmil“ své občany), ptal jsem se všech pracovníků ČT, kdo je autorem takového nepovedeného pořadu, jako je Politické spektrum. Ptal jsem se důsledně všech pracovníků ČT, se kterými jsem se setkal... Počínaje paní vrátnou (mimochodem velmi milou paní), přes pracovníky produkce, dramaturgie, režie, kameru až po samotného moderátora pořadu. Ode všech jsem se dozvěděl, že autorem je samotná Česká televize a po dotazech na konkrétní jména autora/autorů jsem se žádné konkrétní jméno nedozvěděl. Opravdu nevím, proč je to tajná informace. Vytváří to dojem, že se jedná o kolektivní dílo z dílny stranických sekretariátů tzv. tradičních politických stran. Jediný pan dramaturg pořadu se „pochlapil“ a přiznal se (po kratší diskusi) k dílčímu spoluautorství tohoto pořadu.

Česká televize disponuje denně 120 vysílacími hodinami (a den má jenom 24 hodin), a přesto nezbývá čas na plnění veřejnoprávní funkce a ČT si raději hraje za peníze občanů na konkurenci soukromých komerčních televizí...

Nevím, jestli se můj blog dostane na stůl nejvyššímu vedení České televize, případně příslušným členům Rady ČT, ale doufám, že ano. Chci je tímto způsobem, stejně jako i veřejnost informovat o krocích, které jsem již učinil. Mé rozhodnutí kandidovat v letošních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky padlo ve čtvrtek 10. srpna 2017, po zralé úvaze a konzultaci s nejbližšími rodinnými příslušníky. A protože nenechávám nic náhodě a vše dělám vždy naplno, najal jsem dne 15.8., kdy se uzavíraly jednotlivé kandidátky, dvě zahraniční renomované advokátní kanceláře, které mají zastoupení i v České republice s následujícím zadáním: monitorovat jak průběh volební kampaně, tak i samotných voleb se zvláštním zřetelem k fungování tzv. veřejnoprávních institucí (České televize a Českého rozhlasu) v předvolební kampani a plnění jejich zákonných funkcí. Součástí monitoringu je o přesné měření času, které jednotliví kandidáti dostanou ve veřejnoprávních médiích. A protože kandiduji ve svém rodném kraji, tak bude zajímavé, jaký prostor dostanou v ČT a ČRo jednotliví lídři v Jihomoravském kraji a kandidáti tzv. tradičních plitických stran ve srovnání s novými nebo menšími politickými subjekty (zvláštní pozornost dostanou P.Fiala za ODS, B.Sobotka za ČSSD a kandidáti ANO, SPD,TOP09, KDU-ČSL, KSČM). Po měsíci předvolebního klání je ale již zřejmé, že dojde i k celkovému naplnění zadání mým advokátům, to je:

  1. Podání trestního oznámení na nejvyšší vedení ČT a ČRo podle § 351 Maření přípravy a průběhu voleb a referenda
  2. Podání návrhu na neplatnost voleb („žaloba“ na neplatnost voleb) u Nejvyššího správního soudu.
  3. Podání k Evropskému soudu pro lidská práva z důvodu porušení práva na svobodné volby zaručené článkem 3 Protokolu č. 1 k Úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod.

Třetí bod jsem přidal z toho důvodu, že zkušenosti řady občanů a i mé osobní z fungování české justice a našich nezávislých soudů (zvláště rychlost projednávání a kvalita rozsudků) nedávají bohužel jistotu spravedlivého a kvalifikovaného rozhodování.

Takže po volbách se vedle (vysoce pravděpodobně) trestně stíhaného nového předsedy vlády dočkáme i trestně stíhaných generálních ředitelů našich veřejnoprávních médií (ČT a ČRo). Zkrátka nepřijdou ani členové Rady ČT, kteří na jaře 2017 zorganizovali frašku s volbou generálního ředitele České televize.

PS: „Starými strukturami“ nemyslím nomenklaturní kádry totalitního komunistického režimu, ale současné „elity“, které si tady předávají politickou moc posledních 28 let... Do voleb zbývá ještě necelý měsíc a třeba se vedení ČT a ČRo zamyslí, jestli by se ještě před volbami nedalo něco udělat pro občany, kteří si je platí...

PPS: Žaloby podám i v případě volebního vítězství Dobré volby... :)

Autor: Pavel Makovec | úterý 26.9.2017 4:11 | karma článku: 31.42 | přečteno: 1650x

Další články blogera

Pavel Makovec

Devizové rezervy ČNB. Polštář nebo balvan?

Relativní výší devizových rezerv patří Česká národní banka (ČNB) mezi rekordmany mezi centrálními bankami. Je to výhoda nebo hrozba? Budeme centrální bankéře blahořečit nebo proklínat? A je optimální struktura devizových rezerv?

12.2.2019 v 12:05 | Karma článku: 23.73 | Přečteno: 801 | Diskuse

Pavel Makovec

Stěhování vlády na obzoru?

Nápad premiéra Babiše na vybudování vládní čtvrti v Letňanech patří k těm lepším myšlenkám, které nezavání na první pohled populismem a v případě realizace by z dlouhodobého hlediska určitě znamenal úsporu vládních výdajů.

8.2.2019 v 9:35 | Karma článku: 13.66 | Přečteno: 322 | Diskuse

Pavel Makovec

Restituce. Danit nebo nedanit? Nebo ještě restituovat?

Zdanění restitucí je horké téma od vzniku současné vlády a pokud by vládní poslanci zvolení za ANO a ČSSD nezvedli pro zdanění církevních restitucí ruku, komunističtí poslanci by poslali Babišovu vládu na smetiště dějin.

7.2.2019 v 7:51 | Karma článku: 18.87 | Přečteno: 436 | Diskuse

Pavel Makovec

Je výkonnost české ekonomiky pod svým potenciálem?

V ekonomice je téměř 400 000 volných pracovních míst. A podnikatelé volají po dovozu dalších pracovních sil ze zahraničí a zjednodušení legislativy, která další přísun zahraničních pracovníků umožní. Je to (rozumné) řešení?

6.2.2019 v 8:46 | Karma článku: 19.47 | Přečteno: 440 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Luboš Zálom

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobody.

Česká pirátská strana, která se velmi dlouho tvářila jako zastánci decentralizace, sdílené ekonomiky, si po snahách o regulaci sdílených taxislužeb či ubytování vzala na paškál nejstarší řemeslo.

22.2.2019 v 16:56 | Karma článku: 25.64 | Přečteno: 817 | Diskuse

Jiří Paroubek

Senzační vítězství

Český fotbal se především díky Plzni a Slávii, dostal výše, nežli jsme mohli na začátku sezóny očekávat.

22.2.2019 v 14:06 | Karma článku: 15.53 | Přečteno: 699 | Diskuse

Alena Gajdůšková

Lidskost proti sobectví aneb opravdu se bez čerstvého rohlíku denně neobejdeme?

Někteří kolegové poslanci nutně potřebují každý den čerstvý rohlík. Bez něho si to „správné“ ráno nedovedou představit.

21.2.2019 v 12:59 | Karma článku: 21.71 | Přečteno: 1387 | Diskuse

Filip Humplík

Češi by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Nebo “Kokain je tak drahý, protože feťáci málo šňupou!” Nebo “Čím víc budeme jezdit autem, tím levnější bude benzín!”

21.2.2019 v 12:22 | Karma článku: 28.23 | Přečteno: 1015 | Diskuse

Kateřina Valachová

Dětské dluhy jsou ostuda společnosti

S dětskými dluhy jsem válčila ještě za působení u doktora Motejla, prvního českého ombudsmana. Byl to boj s větrnými mlýny. V jedné bitvě jsme vyhráli, ale hned se objevily desítky dalších. A dneska to není zase o tolik lepší.

21.2.2019 v 12:02 | Karma článku: 17.82 | Přečteno: 599 | Diskuse
Počet článků 152 Celková karma 18.93 Průměrná čtenost 2261

Od roku 1990 působím aktivně na českém kapitálovém trhu a mám poměrně jasný a vyhraněný názor na to co se děje v reálné ekonomice. Děkuji za připomínky, případně i nesouhlasné názory, podložené argumenty a fakty.

 

Najdete na iDNES.cz