Otevření poslanecké kanceláře v Břeclavi

9. 10. 2017 6:12:18
Protože nechci ponechat nic náhodě, rozhodl jsem se s předstihem otevřít svoji poslaneckou kancelář v mém rodném městě Břeclavi. Od 9. října 16:00 hodin mohou občané přicházet za svým (budoucím) poslancem se svými náměty a přáními

Přestože kandiduji v celém Jihomoravském kraji, rozhodl jsem se umístit poslaneckou kancelář do Břeclavi a to ze dvou důvodů. Jednak je to mé rodné město a za druhé je Břeclav významnou železniční křižovatkou, která svým významem zastiňuje i krajské město Brno. Břeclav má přímé železniční spojení nejen do Prahy a Bratislavy, ale i do Vídně, Budapešti, Bělehradu, Bukurešti, Varšavy a Moskvy. Zasadím se o to, aby se Břeclav stala hlavním městem Visegrádské čtyřky a vedle obchvatu Břeclavi bude druhou dopravní prioritou přímé vlakové spojení do Bruselu. V Břeclavi se budou v blízké budoucnosti křižovat i vysokorychlostní železniční tratě spojující hlavní evropské metropole.

Kancelář jsem umístil na břeclavské hlavní třídě, kudy kráčely pestré dějiny města, jak je zřejmé ze změn názvu této ulice za posledních 100 let: Nádražní (1918), Habrmanova (1934), Hermanna Göringa (1939), Leninova (1945), Jana Palacha (1991)... Zasadím se o to, že příštích 100 let se jméno ulice nebude měnit, takže občané nebudou muset neustále měnit své doklady, aniž by změnili své bydliště. Jediné možné nové jméno této ulice do budoucna bude „Makovcova“... Paragrafové znění příslušného zákona mám již v šuplíku.

Datum slavnostního otevření je stále ještě přísně tajné. Je připraven velkolepý ohňostroj (jednám s břeclavskou radnicí o tom, zda na něj přispěje, případně jej zaplatí celý), s vrchním velením armády a Velitelstvím vzdušných sil v Praze jednám o slavnostním přeletu všech našich 14 stíhaček JAS-39 Gripen. Současný velitel vzdušných sil generálmajor Jarek Šebesta má obavy o ohrožení obranyschopnosti republiky, které by přelet gripenů nad Břeclaví mohl způsobit a obavy vyjádřil i rakouský velvyslanec v České republice, Jeho Excellence Dr. Alexander Grubmayr, LL.M., který se bojí narušení vzdušného prostoru neutrálního Rakouska. Někteří rakouští politici podezřívají Českou republiku z přípravy na válečný konflikt a považují přelet gripenů nad Břeclaví pouze za maskovací manévr, který se změní na letecký útok na nedalekou Vídeň. Čeští váleční štváči prý připravují druhý „anšlus“ Rakouska a jeho připojení k České republice. Rakousko má sice na nebi mírnou leteckou převahu (o jednu stíhačku), ale 15 rakouských strojů Eurofigher Typhoon je podle naší vojenské rozvědky v mizerném stavu a umění rakouských pilotů zdaleka nedosahuje mistrovství našich pilotů, kteří navazují na bojové tradice z druhé světové války, kde v letecké bitvě o Anglii přispěli k vítězství Britů a konečné porážce nacistického Německa. Zajistil jsem i náhradní program jak za ohňostroj tak gripeny. Mám od loňských Vánoc balíček prskavek a pro jistotu vezmu s sebou i můj dron.

Kancelář bude otevřena 24 hodin denně a bude v ní i vinařská pohotovost. Víno bude exkluzívně dodávat Ing. Jiří Kopeček z Valtic a pro abstinenty a mladší 18 let bude k dispozici Ondrášovka (perlivá i bez bublinek, ochucená i bez příchuti...). Nejen pro příznivce ostatních politických stran bude k dispozici Šaratica. O dodávkách minerální vody Korunní se jedná...Pro začátek tam bude 5 stálých pracovníků, ale je připraven nábor nových, který přispěje ke snížení nezaměstnanosti v Břeclavi. Složení pracovníků bude genderově vyvážené, ale zatím se nedaří zajistit národnostní vyváženost a nemohu sehnat žádné romské spolupracovníky. Přestože nabízím slušný plat (60 minut na hodinu...samozřejmě čistého po zdanění), někdo naše romské spoluobčany přeplácí a já se se svou nabídkou nechytám. Můj cikánský kamarád Mira Herák je v invalidním důchodu a navíc se odstěhoval do Brna, ale slíbil mně, že to po volbách vezme.

Pozval jsem samozřejmě všechna světová média a okamžitě zareagovaly BBC, CNN, ORF, Bloomberg TV, a další. Dokonce i úspěšná soukromá zpravodajská televize „Černá Kukla“. Arabská Al-Džazíra akreditaci nedostala. Česká televize se omluvila, protože nemá dost volných pracovníků a techniky. Všichni makají na kampani pro různé babiše, sobotky, okamury, bendy, fialy, grebeníčky, filipy a ksčm... Prý až příště, až vyhrajeme volby (jak mně řekl moderátor v televizní diskusi...).

PS: Pokud mě letos břeclavští občané do parlamentu nezvolí, slibuji, že kancelář 22.10.2017 bez náhrady zavřu... Takže mají (letos) poslední šanci... Jinak, jak všichni víme, nějaké volby budou příštích 10 let každý rok a tak bude čas na reparát pro kandidáty i voliče.

Autor: Pavel Makovec | pondělí 9.10.2017 6:12 | karma článku: 18.55 | přečteno: 702x

Další články blogera

Pavel Makovec

Devizové rezervy ČNB. Polštář nebo balvan?

Relativní výší devizových rezerv patří Česká národní banka (ČNB) mezi rekordmany mezi centrálními bankami. Je to výhoda nebo hrozba? Budeme centrální bankéře blahořečit nebo proklínat? A je optimální struktura devizových rezerv?

12.2.2019 v 12:05 | Karma článku: 23.73 | Přečteno: 801 | Diskuse

Pavel Makovec

Stěhování vlády na obzoru?

Nápad premiéra Babiše na vybudování vládní čtvrti v Letňanech patří k těm lepším myšlenkám, které nezavání na první pohled populismem a v případě realizace by z dlouhodobého hlediska určitě znamenal úsporu vládních výdajů.

8.2.2019 v 9:35 | Karma článku: 13.66 | Přečteno: 322 | Diskuse

Pavel Makovec

Restituce. Danit nebo nedanit? Nebo ještě restituovat?

Zdanění restitucí je horké téma od vzniku současné vlády a pokud by vládní poslanci zvolení za ANO a ČSSD nezvedli pro zdanění církevních restitucí ruku, komunističtí poslanci by poslali Babišovu vládu na smetiště dějin.

7.2.2019 v 7:51 | Karma článku: 18.87 | Přečteno: 436 | Diskuse

Pavel Makovec

Je výkonnost české ekonomiky pod svým potenciálem?

V ekonomice je téměř 400 000 volných pracovních míst. A podnikatelé volají po dovozu dalších pracovních sil ze zahraničí a zjednodušení legislativy, která další přísun zahraničních pracovníků umožní. Je to (rozumné) řešení?

6.2.2019 v 8:46 | Karma článku: 19.47 | Přečteno: 440 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Luboš Zálom

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobody.

Česká pirátská strana, která se velmi dlouho tvářila jako zastánci decentralizace, sdílené ekonomiky, si po snahách o regulaci sdílených taxislužeb či ubytování vzala na paškál nejstarší řemeslo.

22.2.2019 v 16:56 | Karma článku: 25.64 | Přečteno: 817 | Diskuse

Jiří Paroubek

Senzační vítězství

Český fotbal se především díky Plzni a Slávii, dostal výše, nežli jsme mohli na začátku sezóny očekávat.

22.2.2019 v 14:06 | Karma článku: 15.53 | Přečteno: 699 | Diskuse

Alena Gajdůšková

Lidskost proti sobectví aneb opravdu se bez čerstvého rohlíku denně neobejdeme?

Někteří kolegové poslanci nutně potřebují každý den čerstvý rohlík. Bez něho si to „správné“ ráno nedovedou představit.

21.2.2019 v 12:59 | Karma článku: 21.71 | Přečteno: 1387 | Diskuse

Filip Humplík

Češi by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Nebo “Kokain je tak drahý, protože feťáci málo šňupou!” Nebo “Čím víc budeme jezdit autem, tím levnější bude benzín!”

21.2.2019 v 12:22 | Karma článku: 28.23 | Přečteno: 1015 | Diskuse

Kateřina Valachová

Dětské dluhy jsou ostuda společnosti

S dětskými dluhy jsem válčila ještě za působení u doktora Motejla, prvního českého ombudsmana. Byl to boj s větrnými mlýny. V jedné bitvě jsme vyhráli, ale hned se objevily desítky dalších. A dneska to není zase o tolik lepší.

21.2.2019 v 12:02 | Karma článku: 17.82 | Přečteno: 599 | Diskuse
Počet článků 152 Celková karma 18.93 Průměrná čtenost 2261

Od roku 1990 působím aktivně na českém kapitálovém trhu a mám poměrně jasný a vyhraněný názor na to co se děje v reálné ekonomice. Děkuji za připomínky, případně i nesouhlasné názory, podložené argumenty a fakty.

 

Najdete na iDNES.cz